Určené ženám

Keď som v marci 2015 absolvovala svoj prvý ženský seminár (bola to Donna Divina), tak som s istotou vedela, že na mojich pripravovaných webových stránkach ohľadne CESTY bude určite aj kapitola určená „ len nám, krásnym ženám J“. Možno ako pocta ŽENSKOSTI, ktorú som si plnými dúšky ochutnala na danom seminári a možno aj preto, že moja znovuobjavená vnútorná ŽENA bola krehká, nesmelá a chcela podporiť aj iné ženy, ktoré možno ani nevedia, že niečo také hlboké a silné máme vo vnútri nás, vo vnútri seba samých…

Po prvý raz som na danom seminári Donna Divina zažila silu ženských kruhov, ako aj hlboké zdieľania každej jednej z nás. A ja som len v úžase poďakovala Vesmíru za ten dar, že som sa mohla narodiť do tohto sveta ako žena.

Cítim, že nastal čas, aby sme sa my ženy prebudili do svojho ženského potenciálu, naša spoločnosť to potrebuje. Je tu čas, aby mužský svet, ktorý je orientovaný na výkon, zisk, bol vymenený a transformovaný ženskou silou – jemnosťou, intuíciou, plynutím. A ako napísal Mamani vo svoje knihe Kurandera – „V dôsledku nezodpovedného používania vedy a technológií zažíva Zem skutočnú ekologickou katastrofu. A nikto iný nemôže pochopiť vážnosť problému než žena, pretože je to ona, kto pracuje s živlami zeme, vody, vzduchu a ohňa.“

Z vlastnej skúsenosti viem, že v tomto mužskom svete orientovanom na výkon, zisk a rýchlosť nie je pre ženu jednoduché nájsť samú seba a hlavne BYŤ SAMA SEBOU.

Ako som sa dostala až na svoje dno... Panvové

Ako som sa dostala k panvovému dnu?  Jednoducho si ma pritiahlo J.

Keď sa moja priateľka z Brna len tak medzi rečou zmienila, že bola na úžasnom kurze panvového dna, moje kontrolky sa okamžite rozsvietili a ja som vedela, že to je TO, čo hľadám. Menopauza totiž už nejaký ten čas klopala na dvere, uvoľnené svaly o sebe dávali vedieť a som stále nevedela, čo s tým. Ako keby všetko úsilie, ktoré som v tomto smere vyvíjala, nebolo veľmi účinné.

Takže som si doma hneď našla stránku Školy panvového dna a prihlásila som sa na prvý kurz, ktorý bol vypísaný. Naozaj som počítala dni do začiatku kurzu. Tak som sa na to tešila a tak som to potrebovala!

Samotný kurz a autorka metódy Renata Sahani si ma získali. Prepojenie západnej medicíny s východnými smermi a komplexnosť metódy sú jedinečné a unikátne. Metóda 3x3 Školy panvového dna je nastavená tak, aby liečila „celú ženu“, v 3 rovinách (fyzickej, emočnej, energetickej), v 3 úrovniach (panva, krk, chodidlo).

Poctivým cvičením po kurze začali pomaly prichádzať výsledky. Spevnilo sa mi brucho, opäť sa mi zapojil odpojený hlboký stabilizačný systém a narovnala sa mi postava. Mňa, ktorú od mladosti trápil zhrbený chrbát a vysunutá brada, veľmi ovplyvnil nácvik lebečného čerpadla (jemné zasúvanie brady). Týmto cvikom (ktorý som už asi navždy zaradila do svojho denného rituálu) som si otvorila zapadnutý hrudník a začali sa mi viacej zapájať brušné svaly.

A predovšetkým, začala som sa viac vnímať „TAM DOLE“.

 

Že máme v oblasti panvového dna uložené nepríjemné a nepohodlné emócie, tak to som už vedela, alebo skôr zažila na vaginálnom mapovaní, ktoré som v minulosti absolvovala a veľmi mi pomohlo. Ale že panvové dno slúži ako energetická pumpa, ktorou môžeme naberať energiu do svojho tela, to som vedela len v teoretickej rovine a ten gram praxe mi stále chýbal, aby prevážil tony teórie.

A naraz prišli záblesky z energetickej roviny a ja som vedela, že sa mi otvára nový rozmer môjho tela. Tri pôrody a s nimi spojené tri nepríjemné epiziotomie (nástrihy hrádze) dali dosť zabrať mojim svalom panvového dna. Aj mne samotnej. Preto odpojenie sa od týchto častí tela, malo celkom logickú príčinu.

Začala som sa uvedomovať, preciťovať, dotýkať sa. Vnímať svoju svalovú kvetinu uloženú v miske panvového dna.

Viem, že moje panvové dno už teraz dostáva to, čo potrebuje a to je moja pozornosť. Učím sa odpočívať, keď cítim, že je unavené. Učím sa nájsť si čas v kolobehu dňa, aby som ho mohla zaktivizovať a jemne s ním pocvičiť. A sľúbila som mu, že ho už nikdy nestratím z dohľadu.

A preto pozývam všetky ženy, príďte si aj vy vyskúšať METÓDU 3x3 Školy panvového dna pod mojím vedením (stala som sa medzičasom lektorkou tejto školy). V celodennom alebo dochádzkovom seminári (4 stretnutia) si precvičíme a zažijeme svoje panvové dno v rovine fyzickej, emočnej a energetickej. Pretože len tak sa môže panvové dno stať kompletným, pružným a spokojným mikrosystémom v našom ženskom tele.

Bližšie info: www.skolapanevnihodna.cz

 


Kurzy

POPRAD – nedeľa 27. 01. 2019

Tajomstvo panvového dna I.

BRATISLAVA – nedeľa 03. 02. 2019

Tajomstvo panvového dna I.

BRATISLAVA – sobota 23. 03. 2019

Tajomstvo panvového dna II.

Kurz pre pokročilých (určené len pre účastníčky základného kurzu).

 

 


 

Zistite viac o cvičení panvového dna

 

Zobraziť viac